Fotografia Architektury – Thespian

posted in: Blog | 0

„Szklany apartamentowiec Thespian zlokalizowany w centrum Wrocławia.

Projekt pochodzi z wrocławskiej pracowni Maćków Pracownia Projektowa. Główny korpus budowli stanowi uzupełnienie reprezentacyjnego, dziewiętnastowiecznego w charakterze placu, z kolei wyższy element wieżowy wysuwa się w stronę wysokiej zabudowy ulicy Powstańców Śląskich.

Najciekawsza w budynku jest podwójna fasada szklana ze specjalnymi przesłonami przeciwsłonecznymi umieszczonymi między dwiema warstwami aluminiowej ślusarki. Biała tkanina przypomina tradycyjne firanki, jednak w rzeczywistości to ruchomy element fasady zaproponowany przez architektów. Chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem. Za pomocą zdalnego systemu sterowania mieszkańcy tych luksusowych apartamentów  mogą dowolnie przesuwać „firanki”. W ten sposób fasada nowego wrocławskiego apartamentowca nigdy nie będzie taka sama…

W tylnej części budynku, ponad strefę cokołu, wytyczono kameralny, wykończony drewnianymi panelami dziedziniec, który otwiera się dwoma dużymi prześwitami na zieleń wypełniającą plac Powstańców Śląskich.”

Podobną fotografię architektury możesz zobaczyć w poprzednim moim wpisie ” wyprawa na Śląsk ” .

 

 

 

 

f