Nuklearna Zima – Plener Fotograficzny

posted in: Blog | 0

Otwarty plener zdjęciowy w klimatach postapokaliptycznych, organizowany przez Stowarzyszenie Wielosfer.

Zanim przeczytasz poniższy artykuł zapoznaj się z poprzednim wpisem ” opuszczony browar ” Dawka emocji gwarantowana!

Jak pisze organizator:   „Nuklearna Zima” ma na celu opowiedzenie historii o przetrwaniu w trudnych warunkach, po rozpadzie cywilizacji i nadejściu największej zimy wszechczasów. Sesja skupia się na takich hasłach jak przetrwanie, brutalność, zimno, strach, wątpliwość, ucieczka, schronienie, samotność, nadzieja. Nasza apokalipsa to nuklearna zima, która rozpoczęła się w 2012 roku. Teraz mamy rok 2042, minęło 30 lat. – Przestały pracować fabryki. Ubierasz się w to co znajdziesz pośród resztek kamienic, bardziej dbając o ciepło niż szyk. Mydło, baterie i prąd to coś pomiędzy towarem luksusowym a miejską legendą. Amunicja… Cóż, jesteśmy w Polsce. Nawet jeśli była jakaś nieliczna broń na posterunkach policji, to już dawno się popsuła, została zamieniona na części lub do cna zużyta. Zresztą, skąd niby miałbyś ją mieć? W końcu nie jesteś żadnym wojskowym, nie?
Zasypane śniegiem drogi oraz resztki paliwa sprawiają, że kontakt pomiędzy siedliskami ludzi jest utrudniony. Tworzą się niewielkie lokalne społeczności oraz grupy koczownicze, które wzajemnie umożliwiają sobie przetrwanie. Starsze pokolenie z westchnieniem wspomina świat pełen błyszczących neonów oraz pełnych półek w marketach; młodsze, „wychowane przez śnieg”, jest zbyt zajęte szukaniem jedzenia, by słuchać podobnych bzdur. 
Ostatnio zaczęły krążyć plotki, że na południu rozpoczęła się odwilż…”

 

Spotkaliśmy się w opuszczonej części Portu Miejskiego we Wrocławiu, które od wielu lat jest miejscem niezwykle klimatycznym. Opuszczone lokomotywy, magazyny, elewatory na zborze, przycumowane barki oraz tory kolejowe – to tylko kilka z „atrakcji”. Świetna inicjatywa, klimatyczne stroje i ludzie pozytywnie zakręcenie :) Niezwykle miło się fotografowało.

 

Spis Modeli i Modelek:

Leszek Phan, Jeremiasz Bremer, Bartosz Otlewski, Krzysztof Maj, ,Michał Niespodziewany, Jerzy Pietroń, Piotr Marcinkowski, Filipina Zawłocka, Joanna Dzikowska,  Michał Grabowski, Szymon Jergas