Opuszczony Browar – Sobótka

posted in: Blog | 0

 Stary browar, który ponoć działał już od 1817.  Znalazłem go jakiś czas temu, w ogóle nie spodziewając się, że taki obiekt istnieje.

Jakieś dwa lata temu, gdy z grupą znajomych mieliśmy wspiąć się na górę Ślężę, szukaliśmy niebieskiego szlaku. Sprawa była prosta, przyjechać, zaparkować i hop na górę. Zamiast skręcić w uliczkę dalej, wjechaliśmy na drogę dojazdową do starego browaru. Pierwszy widok robi ogromne wrażenie. Wycieczka turystyczna zmieniła się w wyprawę eksploracyjną, które trwa do dziś.

Dwa budynki obok siebie, zlepione, wielki komin oraz największa atrakcja – tunele wyłożone białymi kaflami, ławy na których kiedyś stały beczki z piwem. Korytarz, który obniża się z każdym krokiem by na końcu pokazać ogromną halę z małym świetlikiem. Zaraz obok – kolejna hala, potem tunel i….. wyjście w lesie. Niezła rzeźnia :-)

Teraz, z naszą grupą fotograficzną WrocławDA zwiedzaliśmy wnętrza wspólnie, ja realizując zdjęcia do projektu „Alone in the Dark”, który możecie znaleźć z mojej galerii. Będzie się on stale powiększał. Możecie być na bieżąco, śledząc mój profil na facebooku. Możecie też zobaczyć poprzednio wykonaną fotografię wnętrz tutaj .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

o

 

 

 

 

 

 

 

o