Projekt „Blokowiska”

posted in: Blog | 0

Pewnego dnia, zainspirowany pewnymi zdjęciami, zrodził się w mojej głowie pomysł na reportarz o „Blokowiskach”. O próbie pokazania rzeczywistości wielkich miast Polski oraz przede wszystkim Wrocławia, że nie jest tak piękny jak na pocztówkach. Za tymi wszystkimi pięknymi widokami, kryje się szara rzeczywistość, często przytłaczająca. Największym dla mnie wyzwaniem będzie sfotografowanie obcych mi ludzi, zrobienie im portretów – bo to oni tworzą „Blokowiska”. Jest to projekt długoterminowy.

Przemierzając moje miasto, Wrocław, nie zdawałem sobie sprawy, że może być tak zniszczone i pozostawione same sobie. Oczywiście wiedziałem o istnieniu tak zwanego „trójkąta”, „kurkowej”, „gaju” oraz „książa” – nigdy jednak nie zapuszczałem się w te rejony, tym bardziej z aparatem. Może człowiek musi dojrzeć do takich spraw, wypracować sobie jakąś wrażliwość aby pokazać pewne rzeczy, które przedtem nie obchodziły go lub ich nie widział.

Jest to mój projekt długoterminowy, nie mam pojęcia kiedy go skończę ani kiedy uznam że w pełni go zrealizowałem. Może to być za 2 miesiące, może to być za 2 lata…. Może rozwinę go o Katowice, Łódź, Poznań, Kraków. Wszystko się okaże.