Backstage – Sesja w Aquaparku

posted in: Blog | 0

Witajcie. Wczoraj, ciemną nocą fotografowaliśmy w aquaparku dla Moniki Radkowskiej. Ja odpowiadałem za backstage i ogólną pomoc :) Ale zdjęcia będą, przede wszystkim testem dla mojego nowego obiektywu, Nikon 28mm 1.8G.

Co mogę powiedzieć po paru dniach użytkowania tego obiektywu? Jedno określenie – Przepiękna głębia! Jest to niebywałe że przy takim kącie widzenia, głębia ostrości na przesłonie f/1.8 izoluje dany obiekt w niebywały sposób. Wyłącza go z tła lecz zachowuje kontekst całości pokazując gdzie jest, kiedy oraz co się dzieje wokół niego. Jestem wręcz zachwycony.

Jak jest z ostrością? Od przesłony f/1.8, jest ostro. Biorąc pod uwagę taką wartość otworu, ostrość jest kosmiczna – zdecydowanie używalna. Kontrast, odwzorowanie kolorów – bardzo dobrze. Aberracja – jest, zauważalna przy kontrastowych krawędziach w powiększeniu. Czy bardzo utrudnia życie? Nie za bardzo, szczerze mówiąc, przy obróbce zdjęć nie miałem z nią jakiegoś problemu. 

Przykładowe zdjęcie:

Crop 100%:

Parametry: Nikon D700 + Nikon 28mm 1.8 G, czas 1/100, f/1.8, ISO 2000, wyostrzenie w LR ustawione na 50%, ustawione odszumiania zdjęcia.
zdjęcia backstage: Wojciech Dziadosz
zdjęcia realizacji: Sabina Chodorowska 
wizaż: Paula Schruder
kamera: Adrian Gut, Sebastian Górecki
Sesja dla Moniki Radkowskiej

No i tak się bawiliśmy prawie do godziny 2:00 :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A potem to już tylko relaks :)