Zdjęcia Estakady nad torami kolejowymi w Krakowie | Fotografia Architektury

posted in: Blog | 0

Kilka dni po otwarciu estakady a ja już fotografuję :)

Nowa linia tramwajowa została wyposażona w nowoczesną i funkcjonalną infrastrukturę. Trzy perony przystankowe, znajdujące się na trasie nowej linii, będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Ich wysokość została zrównana z poziomem podłogi pojazdów. Dużym udogodnieniem staną się także windy prowadzące z poziomu gruntu na przystanki znajdujące się na estakadzie.

Wzdłuż nowej linii tramwajowej powstaną też chodniki i ścieżka rowerowa. Przebudowane jest także skrzyżowanie ulicy Saskiej z ulicami Lipską i Kuklińskiego, natomiast na skrzyżowaniu ulicy Saskiej z Gromadzką powstaje rondo. Oprócz tego powstały nowe odcinki istniejących już dróg, konieczne zjazdy i drogi dojazdowe.

To pozwoli skrócić o kilka minut czas przejazd szczególnie tzw. szybkiego tramwaju, czyli linii nr 50 z Kurdwanowa do Krowodrzy Górki. Pojazdy nie będą musiały już tkwić w korkach, m.in. na ulicy Starowiślnej, tylko pomiędzy przystankami „Kabel” a „Dworcowa” skręcą właśnie na estakady mierzące łącznie ok. 600 metrów. Na nich wyznaczone zostaną także ścieżki dla pieszych i rowerzystów.

Fotografie architektury, które wykonałem z uwzględnieniem odwodnień liniowych, zostały zrealizowane na potrzeby materiałów reklamowych firmy Hauraton Polska.

Fotografia Architektury kraków_Estakada_plaszow_01

 

Cała galeria zdjęć

Fotografia Architektury kraków_Estakada_plaszow_02Fotografia Architektury kraków_Estakada_plaszow_03 Fotografia Architektury kraków_Estakada_plaszow_04 Fotografia Architektury kraków_Estakada_plaszow_05 Fotografia Architektury kraków_Estakada_plaszow_06 Fotografia Architektury kraków_Estakada_plaszow_07 Fotografia Architektury kraków_Estakada_plaszow_08 Fotografia Architektury kraków_Estakada_plaszow_09 Fotografia Architektury kraków_Estakada_plaszow_10 Fotografia Architektury kraków_Estakada_plaszow_11