Sesja modowa z Maćkiem

Sesja modowa z Maćkiem

posted in: Blog | 0

Zapakowaliśmy się w Jeepa i pojechaliśmy nad Zalew Mietków!

Zdjęcia czekają od jakiegoś czasu na publikacje ale oczywiście nigdy nie ma czasu aby je dodać. Zdjęcia wykonaliśmy początkiem marca. Pomysł na sesje zakładał deszczowy dzień, pochmurny i ponury. Sesje plenerowe mają to do siebie, że ciężko jest dopasować termin aby wszystkim pasowało :) to nie tak jak ze zdjęciami Krajobrazowymi – spoglądam za okno, ładna pogoda i można spontanicznie wyjść – niestety, w naszym przypadku zamiast pochmurnego dnia, zaliczyliśmy bardzo słoneczny dzień z ostrym światłem. Trzeba było opracować inną strategię fotograficzną.

Pomysł nie był zbyt skomplikowany, chciałem wykonać dobrze wyglądające zdjęcia w kilku stylizacjach – a że Maciek umie pozować i zna swoją mimikę, a Paweł dobrze asystował z blendą oraz lampą – szybko zmienialiśmy miejsca aby każda ze stylizacji była w innym miejscu.

Przy sesji wykorzystałem Lampę reporterską Yongnuo YN-560 II, która została wyposażona we wbudowany odbiornik oraz tryb HSS, który pozwolił mi fotografować z małą głębią ostrości.

Obiektywy? Aparaty? Wszystkie zdjęcia wykonałem na moim Nikonie D800 wraz z ulubionym obiektywem 50mm 1.8 (przymkniętym do 2.2-2.5) + 85mm 1.8 (na 1.8)

Model & Stylizacja: Maciej Liskowacki

Asysta: Paweł Gulasz